Na co zwrócić uwagę przy wyborze Soundbaru?

Soundbar to dziś coraz bardziej popularne urządzenie audio, które powoli zaczyna stawać się nawet bardziej powszechne niż kino domowe. Jeszcze kiedyś posiadanie kina domowego w mieszkaniu było prawdziwym luksusem, lecz w ostatnich latach coraz więcej osób mogło sobie na nie pozwolić, przede wszystkim ze względu na to, że zmalała cena pojedynczego zestawu. Jeszcze większym udogodnieniem okazuje się być jednak soundbar, który to w wielu przypadkach sprawdzi się znacznie lepiej niż kino domowe. Tym bardziej, że przecież wiele telewizorów ma dziś bardzo łatwy dostęp chociażby do internetu czy do wypożyczalni filmów VOD (na żądanie), co sprawia, że nam pozostaje już zadbać tylko o odpowiednie nagłośnienie. Niestety, telewizor z dobrej jakości głośnikami kosztuje znacznie więcej, a nie zawsze daje odpowiednie efekty, dlatego też warto jest zastanowić się nad zakupem soundbaru.

Jest to zintegrowany system audio, które pozwoli na wzbogacenie dźwięku, jaki płynie z telewizora. Występuje z reguły w formie ciekawie prezentującej się, nowoczesnej listwy – tę umieszcza się najczęściej pod lub nad ekranem telewizora. Dodatkowo, soundbary są znacznie mniejszych rozmiarów urządzeniami niż pełne zestawy kina domowego i znacznie łatwiej jest je zainstalować, a do tego bardzo często są po prostu lepszą alternatywą.

Jak wybrać idealny soundbar?

Zanim jednak będziemy mogli cieszyć się wysokiej jakości dźwiękiem podczas oglądania ulubionych filmów, seriali czy programów, trzeba jeszcze odpowiednio podejść do samego wyboru urządzenia. Nie jest to zadanie łatwe, gdyż na rynku znajdziemy ogromny wybór soundbarów, które to różnią się między sobą bardzo różnymi aspektami swoich specyfikacji.

W jaki sposób wybrać więc soundbar idealny? Dla laika będzie to trudność, dlatego też jeśli nie do końca mamy pojęcie na temat dźwięku, dobrze jest zasięgnąć porady – czy to w sklepie, czy to u eksperta, czy także w internecie, gdzie łatwo można znaleźć dobre i ciekawe wskazówki. Przy wyborze soundbaru koniecznie trzeba zwrócić uwagę na takie rzeczy jak liczba i rodzaj wejść, praca w standardzie 7.1 lub 2.1, funkcjonalność i posiadanie różnych systemów poprawy jakości dźwięku. Tylko w ten sposób będziemy mieli pewność, że wybrane przez nas urządzenie spełni nasze oczekiwania.

Oczywiście dla niektórych bardzo ważnym elementem będzie również design czy różnego rodzaju funkcje dodatkowe, natomiast nie zawsze wygląd urządzenia ma znaczenie. Wszak soundbar powinien przede wszystkim dobrze działać i zapewniać nam poprawę jakości dźwięku, a dopiero potem ładnie się prezentować.